Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Akcja edukcyjna z udziałem adwokatów

09.05.2016, 14:21; Aktualizacja: 09.05.2016, 14:38
 • Wyślij
 • Drukuj

Od 28 maja do 4 czerwca 2016 roku będzie trwała akcja #MojaKonstytucja, organizowana przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy.

Reklama

W ramach akcji prowadzone będą lekcje w szkołach ponadgimnazjalnych na temat znaczenia konstytucji w życiu codziennym.

"Celem projektu jest zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Organizatorom zależy na tym, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas" - czytamy w komunikacie.

Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem rzecznika praw obywatelskich oraz we współpracy z Komisją ds. Edukacji Prawnej Naczelnej Rady Adwokackiej. Nadzór merytoryczny nad akcją objęła prof. Ewa Łętowska.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się TUTAJ.

PS/źródło: ORA Rzeszów

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.