Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wybory w samorządach adwokackich: W Częstochowie i Łodzi bez zmian

24.05.2016, 15:12; Aktualizacja: 24.05.2016, 15:47
 • Wyślij
 • Drukuj

Adw. Jarosław Szymański został ponownie wybrany dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi, z kolei adw. Aleksandra Przedpełska dalej będzie szefować izbie częstochowskiej.

Reklama

W Częstochowie zgromadzenie izby wybierało pomiędzy dwoma kandydatami: adw. Ewą Coner i adw. Aleksandrą Przedpełską. Ostatecznie wybór padł na dotychczasowego dziekana.  Prezesem Sądu Dyscyplinarnego ponownie został adw. Jarosław Dawid, a przewodniczącym Komisji Rewizyjnej wybrano ponownie adw. Jarosława Badka. Natomiast rzecznikiem dyscyplinarnym został adw. Marek Proszewski.

Izbie łódzkiej kolejną kadencję będzie szefował adw. Jarosław Zdzisław Szymański. Rzecznikiem dyscyplinarnym został adw. Edmund Pryca, a prezes Sądu Dyscyplinarnego - adw. Bogdan Lesiak.

Na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej wybrano  adw. Krzysztofa Stępniewicza.

PS/źródło: adwokatura.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.