Sobota, 29 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

NRA w obronie tureckich sędziów i prokuratorów

19.07.2016, 16:08; Aktualizacja: 19.07.2016, 16:48
 • Wyślij
 • Drukuj

Próba zamachu stanu nie może usprawiedliwiać działań wymierzonych w osoby nie związane z tym wydarzeniem – czytamy w uchwale prezydium NRA.

Reklama

Adwokaci są zaniepokojeni zwolnieniami z pracy i aresztowaniami kilku tysięcy tureckich sędziów i prokuratorów.

Wyrazili również swoje obawy co do zapowiedzi rządu tureckiego o przywróceniu kary śmierci w tym kraju. "Przypominamy, że w XXI wieku w żadnym cywilizowanym kraju opartym na systemie demokratycznym nie powinno być miejsca na tę okrutną karę" - czytamy w uchwale.

Prezydium NRA zaapelowało także do CCBE o podjęcie zdecydowanych działań mających na celu ochronę praw i wolności obywatelskich w Turcji oraz objęcie monitoringiem stanu bezpieczeństwa tureckich adwokatów.

PS/źródło: adwokatura.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.