Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokaci w obronie RPO

10.08.2016, 12:27; Aktualizacja: 10.08.2016, 12:44
 • Wyślij
 • Drukuj

Jesteśmy zaniepokojeni powtarzającymi się w ostatnim czasie atakami na działalność rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara - czytamy w stanowisku Komisji Praw Człowieka przy NRA.

Reklama

Adwokaci piszą, że ataki na działalność RPO są bezpodstawne i wynikają z niezrozumienia celów i zadań, jakie obowiązki nakładają na niego konstytucja oraz ustawy.

Zwracają uwagę, że pomimo, iż Bodnar sprawuje swoją funkcję niespełna rok, to w tym czasie dał się poznać jako "niezwykle pracowity, rzetelny i otwarty na różne problemy społeczne".

Dlatego Komisja Praw Człowieka przy NRA wyraża pełne wsparcie i głębokie zaufanie dla jego działalności.

PS/źródło: adwokatura.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.