Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

NRA chce wyjaśnień w sprawie działki pod Pałacem Kultury

Anna Krzyżanowska29.08.2016, 00:00; Aktualizacja: 29.08.2016, 06:40

Naczelna Rada Adwokacka wszczęła postępowanie wyjaśniające wobec adwokata Grzegorza Majewskiego, dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Sprawa dotyczy nabycia zreprywatyzowanych działek przy ulicy Chmielnej 70 w Warszawie, których Majewski od 2012 r. jest współużytkownikiem wieczystym. Postępowanie toczy się na wniosek prezesa NRA mec. Andrzeja Zwary.

Reklama

– Chcemy się zorientować w sprawie. Na razie znamy historię dotyczącą Chmielnej 70 jedynie z przekazów medialnych. Poprosiliśmy mec. Majewskiego, by złożył wyjaśnienia w kontekście artykułów prasowych i wyjawił, czy są jakieś fakty, które wskazywałyby na jakiekolwiek naruszenie prawa – mówi prezes Zwara.

– To, że prasa pisze negatywnie na jakiś temat, nie jest jeszcze wystarczające do uznania, że rzeczywiście coś złego czy nielegalnego się zdarzyło – dodaje.

Szef NRA zaznacza, że rada nie ma uprawnienia do wglądu w dokumenty posiadane czy to przez miasto stołeczne Warszawa, czy resort finansów, czy też prokuraturę. Całe postępowanie bazować będzie zatem na informacjach uzyskanych od dziekana stołecznej okręgowej rady adwokackiej.


Pozostało jeszcze 57% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.