Sobota, 29 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Komisja adwokacka przyjrzy się aferze reprywatyzacyjnej

02.09.2016, 10:28; Aktualizacja: 02.09.2016, 10:53
 • Wyślij
 • Drukuj

Izba warszawska powołała komisję, która ma wyjaśnić sprawę opinii Komisji Etyki i Tajemnicy Adwokackiej przy ORA dotyczącą kwestii związanych z reprywatyzacją działki przy ul. Chmielnej 70.

Reklama

Z informacji na stronie NRA wynika, że stołeczny ratusz zwrócił się do ORA w Warszawie o opinię, czy udzielenie odpowiedzi dziennikarzom na temat reprywatyzacji działki przy ul. Chmielnej 70 nie będzie naruszeniem tajemnicy adwokackiej. Opinię wydała Komisja Etyki i Tajemnicy Adwokackiej. Jej treści jednak nie ujawniono.

Teraz okoliczności wydania opinii będzie wyjaśniać specjalna komisja. W jej skład weszli: adw. Michał Bieniak (przewodniczący), adw. Kamil Szmid i adw. Michał Szpakowski. Na zajęcie stanowiska ma dziesięć dni.

PS/źródło: ORA w Warszawie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.