Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adw. Grzegorz Majewski zrezygnował z funkcji dziekana warszawskiej ORA

14.09.2016, 20:07; Aktualizacja: 14.09.2016, 20:19
 • Wyślij
 • Drukuj

Powodem takiej decyzji są kontrowersje wokół reprywatyzacji działki przy ul. Chmielnej 70, której współużytkownikiem wieczystym jest mec. Majewski.

Reklama

"Dzisiaj w obliczu politycznego sporu i medialnych ataków na mnie i nieuzasadnionego wikłania wszystkich Was, Koledzy i Koleżanki, w medialny lincz oraz w trosce o dobre imię Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie i adwokatury, podjąłem decyzję o rezygnacji ze stanowiska dziekana ORA w Warszawie. Podjąłem ją ze spokojem, jaki ma w sobie tylko człowiek niewinny" - czytamy w oświadczeniu.

Majewski podnosi w nim, że jest przekonany, iż nie istnieją powody prawne ani merytoryczne jego rezygnacji. Jak sam podkreśla, tego wymaga od niego jednak szacunek do warszawskich adwokatów. Zaznacza również, że czuje się pozbawiony wsparcia naczelnych władz adwokatury.

Anna Krzyżanowska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.