Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adw. Grzegorz Majewski zrezygnował z funkcji dziekana warszawskiej ORA

14.09.2016, 20:07; Aktualizacja: 14.09.2016, 20:19
 • Wyślij
 • Drukuj

Powodem takiej decyzji są kontrowersje wokół reprywatyzacji działki przy ul. Chmielnej 70, której współużytkownikiem wieczystym jest mec. Majewski.

Reklama

"Dzisiaj w obliczu politycznego sporu i medialnych ataków na mnie i nieuzasadnionego wikłania wszystkich Was, Koledzy i Koleżanki, w medialny lincz oraz w trosce o dobre imię Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie i adwokatury, podjąłem decyzję o rezygnacji ze stanowiska dziekana ORA w Warszawie. Podjąłem ją ze spokojem, jaki ma w sobie tylko człowiek niewinny" - czytamy w oświadczeniu.

Majewski podnosi w nim, że jest przekonany, iż nie istnieją powody prawne ani merytoryczne jego rezygnacji. Jak sam podkreśla, tego wymaga od niego jednak szacunek do warszawskich adwokatów. Zaznacza również, że czuje się pozbawiony wsparcia naczelnych władz adwokatury.

Anna Krzyżanowska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.