Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Ponowne wybory w stołecznej ORA

29.09.2016, 07:54; Aktualizacja: 29.09.2016, 08:00
 • Wyślij
 • Drukuj

Warszawscy adwokacki jeszcze w tym roku wybiorą nowego dziekana. Podczas wczorajszego posiedzenia Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie podjęto decyzję o zwołaniu Nadzwyczajnego Zgromadzenie Izby Adwokackiej. Te odbyć się ma przed końcem listopada, a więc jeszcze przed terminem Krajowego Zjazdu Adwokatury.

Reklama

Podczas zgromadzenia wybrany pozostanie nie tylko następca dziekana mec. Grzegorza Majewskiego, który ustąpił w związku z aferą reprywatyzacyjną, ale i rzecznik dyscyplinarny stołecznej palestry. W zeszłym tygodniu z wykonywania tej funkcji zrezygnował bowiem adw. Krzysztof Wąsowski.

Konkretna data nadzwyczajnego zgromadzenia nie jest jeszcze znana. Podana ma być do 12 października.

Anna Krzyżanowska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.