Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Ponowne wybory w stołecznej ORA

29.09.2016, 07:54; Aktualizacja: 29.09.2016, 08:00
 • Wyślij
 • Drukuj

Warszawscy adwokacki jeszcze w tym roku wybiorą nowego dziekana. Podczas wczorajszego posiedzenia Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie podjęto decyzję o zwołaniu Nadzwyczajnego Zgromadzenie Izby Adwokackiej. Te odbyć się ma przed końcem listopada, a więc jeszcze przed terminem Krajowego Zjazdu Adwokatury.

Reklama

Podczas zgromadzenia wybrany pozostanie nie tylko następca dziekana mec. Grzegorza Majewskiego, który ustąpił w związku z aferą reprywatyzacyjną, ale i rzecznik dyscyplinarny stołecznej palestry. W zeszłym tygodniu z wykonywania tej funkcji zrezygnował bowiem adw. Krzysztof Wąsowski.

Konkretna data nadzwyczajnego zgromadzenia nie jest jeszcze znana. Podana ma być do 12 października.

Anna Krzyżanowska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.