Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Warszawscy adwokaci wybiorą nowego szefa

Anna Krzyżanowska13.10.2016, 11:59; Aktualizacja: 13.10.2016, 12:02
 • Wyślij
 • Drukuj

19 listopada odbędzie się nadzwyczajne zgromadzenie izby w Warszawie. Taka decyzja zapadła wczoraj wieczorem podczas posiedzenia stołecznej rady. Oznacza to, że warszawska izba będzie miała swojego najważniejszego reprezentanta podczas odbywającego się tydzień później krajowego zjazdu adwokatury, gdzie wybrany zostanie nowy skład Naczelnej Rady Adwokackiej.

Reklama

Na nadzwyczajnym zgromadzeniu w Warszawie wybrany zostanie następca dziekana Grzegorza Majewskiego, który ustąpił z funkcji po tym jak opinia publiczna poinformowana została o nie do końca jasnych okolicznościach nabycia przez niego działki przy Pałacu Kultury i Nauki. Chodzi o słynną sprawę reprywatyzacyjną i działkę na Chmielnej 70, której mecenas Grzegorz Majewski jest współużytkownikiem wieczystym.

Poza szefem stołecznej palestry wybrany ma zostać również nowy Rzecznik Dyscyplinarny Izby. Adwokat Krzysztof Wąsowski - dotychczasowy rzecznik - od 19 września nie wykonuje bowiem swojej funkcji. Jego rezygnacja miała z kolei związek z zarzutami, jakie postawione mu zostały wiele lat temu w związku z udziałem w lomisji majątkowej, jako przedstawiciel Kościoła katolickiego.

Wczorajszą uchwała warszawska rada zdecydowała całkowicie znieść wymóg obecności określonej minimalnej liczby uczestników niezbędnej do otwarcia nadzwyczajnego zgromadzenia. Zniesione zostało również quorum potrzebne do wyboru nowego dziekana oraz rzecznika dyscyplinarnego.

Przebieg obrad ma być transmitowany. Dostęp do transmisji będą mieć jednak tylko adwokaci i aplikanci adwokaccy warszawskiej izby po zalogowaniu do Extranetu, systemu teleinformatycznego samorządu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.