Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Warszawscy adwokaci wybiorą nowego szefa

Anna Krzyżanowska13.10.2016, 11:59; Aktualizacja: 13.10.2016, 12:02
 • Wyślij
 • Drukuj

19 listopada odbędzie się nadzwyczajne zgromadzenie izby w Warszawie. Taka decyzja zapadła wczoraj wieczorem podczas posiedzenia stołecznej rady. Oznacza to, że warszawska izba będzie miała swojego najważniejszego reprezentanta podczas odbywającego się tydzień później krajowego zjazdu adwokatury, gdzie wybrany zostanie nowy skład Naczelnej Rady Adwokackiej.

Reklama

Na nadzwyczajnym zgromadzeniu w Warszawie wybrany zostanie następca dziekana Grzegorza Majewskiego, który ustąpił z funkcji po tym jak opinia publiczna poinformowana została o nie do końca jasnych okolicznościach nabycia przez niego działki przy Pałacu Kultury i Nauki. Chodzi o słynną sprawę reprywatyzacyjną i działkę na Chmielnej 70, której mecenas Grzegorz Majewski jest współużytkownikiem wieczystym.

Poza szefem stołecznej palestry wybrany ma zostać również nowy Rzecznik Dyscyplinarny Izby. Adwokat Krzysztof Wąsowski - dotychczasowy rzecznik - od 19 września nie wykonuje bowiem swojej funkcji. Jego rezygnacja miała z kolei związek z zarzutami, jakie postawione mu zostały wiele lat temu w związku z udziałem w lomisji majątkowej, jako przedstawiciel Kościoła katolickiego.

Wczorajszą uchwała warszawska rada zdecydowała całkowicie znieść wymóg obecności określonej minimalnej liczby uczestników niezbędnej do otwarcia nadzwyczajnego zgromadzenia. Zniesione zostało również quorum potrzebne do wyboru nowego dziekana oraz rzecznika dyscyplinarnego.

Przebieg obrad ma być transmitowany. Dostęp do transmisji będą mieć jednak tylko adwokaci i aplikanci adwokaccy warszawskiej izby po zalogowaniu do Extranetu, systemu teleinformatycznego samorządu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.