Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Mec. Parafianowicz zamyka "Pokój"

18.10.2016, 14:53; Aktualizacja: 20.10.2016, 10:02
 • Wyślij
 • Drukuj

Koniec działalności portalu "Pokój Adwokacki" zapowiedziała jego pomysłodawczyni adw. Joanna Parafianowicz. „Nigdy nie przypuszczałam, że nie tyle "Pokój", co ja sama, mogę wzbudzać tyle negatywnych emocji” – napisała na facebooku.

Reklama

"Pokój Adwokacki" to popularna w prawniczych kręgach strona internetowa, w ramach której komentowane były problemy nurtujące to środowisko, ze szczególnym naciskiem na sprawy adwokatury. Ale nie tylko. Pojawiały się też opinie dotyczące zarówno kwestii prawnych jak i społecznych. Teraz portal ma zniknąć z internetu.

Powody takiej decyzji próbuje wyjaśniać jego założycielka adw. Joanna Parafianowicz. „Jako człowiek jestem zmęczona i prawdę mówiąc, smutna. Nigdy nie przypuszczałam, że nie tyle Pokój, co ja sama, mogę wzbudzać tyle negatywnych emocji. Obawiam się, że nie jestem przygotowana na skargi, które się na mnie pisze, na zapowiedzi pozwów o ochronę dóbr osobistych, na zarzuty prania wielkich pieniędzy, które ponoć przynosi mi Pokój Adwokacki. Nie jestem też przygotowana na sytuacje, w których moja mama płacze czytając komentarze na mój temat” – czytamy w jej wpisie.

W dalszej części tłumaczy, że cały proces wygaszania strony zajmie ok. dwóch tygodni.

Aktualizacja: Mec. Parafianowicz wycofała się z pomysłu zamknięcia strony. "Naprawdę nie zdawałam sobie sprawy z tego dla jak wielu z Was to medium jest ważne, jak jest istotne dla adwokatury (...). Dlatego "Pokój" wraca na swoje miejsce, choć tym razem w nieco większym gronie redaktorskim (aby uniknąć zmęczenia materiału)" - napisała na facebooku.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.