Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kandydat na szefa warszawskiego samorządu

18.10.2016, 18:29; Aktualizacja: 18.10.2016, 18:56
 • Wyślij
 • Drukuj

Adw. Mikołaj Pietrzak poinformował, że będzie kandydował na stanowisko dziekana stołecznej ORA.

Reklama

Mikołaj Pietrzak zawód adwokata wykonuje od 2005 roku. Specjalizuje się w prawie karnym, w tym w postępowaniach dotyczących przestępstw gospodarczych oraz związanych z odpowiedzialnością przedsiębiorców. Posiada również doświadczenie w zakresie postępowań lustracyjnych oraz związanych z postępowaniem przed Instytutem Pamięci Narodowej.

Uczestniczy w postępowaniach przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Jest również laureatem licznych nagród, m.in. im. Edwarda Wendego i Złotych Paragrafów przyznawanych przez DGP.

Od lat aktywnie działa także na rzecz samorządu adwokackiego. Był członkiem okręgowej rady adwokackiej i przewodniczącym Komisji Praw Człowieka przy NRA.

W wystąpieniu skierowanym do członków warszawskiej izby zapewnia, że ma propozycje konkretnych rozwiązań gwarantujących stabilizację i i wzmocnienie pozycji samorządu.

W jego ocenie najważniejszym zadaniem jest obecnie zażegnanie kryzysu wizerunkowego i zbudowanie strategii na przyszłość.

Ponowne wybory dziekana są konieczne, bowiem adw. Grzegorz Majewski, który do tej pory sprawował tę funkcję, zrezygnował ze stanowiska. Powodem takiej decyzji były kontrowersje wokół reprywatyzacji działki przy ul. Chmielnej 70, której współużytkownikiem wieczystym jest mec. Majewski.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.