Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kandydat na szefa warszawskiego samorządu

18.10.2016, 18:29; Aktualizacja: 18.10.2016, 18:56
 • Wyślij
 • Drukuj

Adw. Mikołaj Pietrzak poinformował, że będzie kandydował na stanowisko dziekana stołecznej ORA.

Reklama

Mikołaj Pietrzak zawód adwokata wykonuje od 2005 roku. Specjalizuje się w prawie karnym, w tym w postępowaniach dotyczących przestępstw gospodarczych oraz związanych z odpowiedzialnością przedsiębiorców. Posiada również doświadczenie w zakresie postępowań lustracyjnych oraz związanych z postępowaniem przed Instytutem Pamięci Narodowej.

Uczestniczy w postępowaniach przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Jest również laureatem licznych nagród, m.in. im. Edwarda Wendego i Złotych Paragrafów przyznawanych przez DGP.

Od lat aktywnie działa także na rzecz samorządu adwokackiego. Był członkiem okręgowej rady adwokackiej i przewodniczącym Komisji Praw Człowieka przy NRA.

W wystąpieniu skierowanym do członków warszawskiej izby zapewnia, że ma propozycje konkretnych rozwiązań gwarantujących stabilizację i i wzmocnienie pozycji samorządu.

W jego ocenie najważniejszym zadaniem jest obecnie zażegnanie kryzysu wizerunkowego i zbudowanie strategii na przyszłość.

Ponowne wybory dziekana są konieczne, bowiem adw. Grzegorz Majewski, który do tej pory sprawował tę funkcję, zrezygnował ze stanowiska. Powodem takiej decyzji były kontrowersje wokół reprywatyzacji działki przy ul. Chmielnej 70, której współużytkownikiem wieczystym jest mec. Majewski.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.