Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokaci wolą pracować w sądzie

21.10.2016, 14:12; Aktualizacja: 24.10.2016, 10:22
 • Wyślij
 • Drukuj

Przedstawiciele palestry coraz częściej kandydują na urząd sędziego - wynika z danych zebranych przez NRA.

Reklama

Od początku tego roku swoje kandydatury zgłosiło 93 adwokatów. Krajowa Rada Sądownictwa pozytywnie zaopiniowała 16. W tym okresie swoje kandydatury nadesłało ogółem 1268 osób. Adwokaci stanowili zatem 7,3 proc. tej liczby.

W latach ubiegłych opinie pozytywne uzyskało:

 • w 2011 r. - 7 adwokatów,
 • w 2012 r. - 2 adwokatów,
 • w 2013 r. - 6 adwokatów,
 • po zmianach w procedurze powoływania na urząd sędziego, które zostały wprowadzone 1 października 2014 r. - 12 adwokatów.

PS/źródło: adwokatura.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.