Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

NRA uprzedza o kontrolach GIODO

18.11.2016, 13:01; Aktualizacja: 18.11.2016, 13:28
 • Wyślij
 • Drukuj

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych będzie badał, czy w wybranych kancelariach przestrzegana jest ustawa o ochronie danych osobowych.

Reklama

Kontrola będzie prowadzona m.in. pod kątem zabezpieczenia danych osobowych przetwarzanych przez adwokatów, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień przechowywania danych w tzw. chmurach, czy też korzystania z elektronicznych kont pocztowych.

NRA podejrzewa, że postępowania mogą zakończyć się wydaniem decyzji administracyjnych, dlatego apeluje o zgłaszanie Radzie wszelkich informacji o kontroli i ewentualnych rozstrzygnięciach.

" W interesie całej adwokatury leży niedopuszczenie do tego, by ewentualne niekorzystne orzeczenie GIODO stało się ostateczne. NRA jako organizacja społeczna stojąca na straży interesów adwokatury przygotowana jest do podjęcia działań, tak aby nie ukształtowała się negatywna dla adwokatów linia orzecznicza w tej materii" - czytamy w piśmie adw. Rafała Dębowskiego, sekretarza NRA, które zostało przesłane do okręgowych izb.

PS/źródło: ORA we Wrocławiu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.