Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

MJN: Liczymy, że nowy dziekan przywróci warszawskiej adwokaturze należny szacunek

18.11.2016, 13:54; Aktualizacja: 18.11.2016, 14:14
 • Wyślij
 • Drukuj

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, w liście skierowanym do członków stołecznej izby adwokackiej, wyraziło nadzieję, że wybory, które odbędą się w najbliższą sobotę, będą pierwszym krokiem do naprawy zszarganej reputacji warszawskiej adwokatury. "Liczymy, że działania nowego dziekana doprowadzą do przywrócenia jej należnego szacunku” - podkreślają.

Reklama

Już jutro odbędzie się nadzwyczajne zgromadzenie, podczas którego warszawscy adwokaci wybiorą nowego szefa. Ponowne wybory są konieczne, po tym jak z funkcji dziekana zrezygnował Grzegorz Majewski.

„Być może odsądzają nas Państwo od czci i wiary, obwiniają o sprowadzenie na ORA i poszczególnych jej członków medialnego linczu. Tymczasem pragniemy zwrócić państwa uwagę na fakt, że nasze działania podejmujemy wyłącznie w interesie publicznym” – pisze MJN.

W swym liście stowarzyszenie przypomina, że przyczyniło się do rezygnacji mecenasa Majewskiego – znanego szerszej publiczności jako współużytkownik wieczysty działki pod Pałacem Kultury. MJN podkreśla, że przeciwstawia się nieprawidłowościom do jakich dochodzi w procesie reprywatyzacji mienia warszawskiego.

„W tym kontekście szczególnie niekorzystnie wygląda zaangażowanie w tzw. reprywatyzację wielu przedstawicieli warszawskiej palestry. Ubolewamy, że niektóre osoby, które z racji wykonywanego zawodu zostały obdarzone zaufaniem publicznym, nie sprostały standardom etycznym, jakich można by od nich oczekiwać, i w pogoni za korzyściami majątkowymi występowały przeciwko nieporadnym, słabszym lub bezbronnym ludziom” – zaakcentowało stowarzyszenie.

Anna Krzyżanowska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.