Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Warszawscy adwokaci mają nowego dziekana

19.11.2016, 14:17; Aktualizacja: 19.11.2016, 14:53
 • Wyślij
 • Drukuj
adw. Mikołaj Pietrzak

źródło: Materiały Prasoweadw. Mikołaj Pietrzak

Adw. Mikołaj Pietrzak wygrał w pierwszej turze wybory na szefa stołecznej ORA. Zdobył 638 głosów na 1095 oddanych. Drugi wynik uzyskał adw. Krzysztof Boszko, na którego wskazało 301 osób. Wybrano również nowego rzecznika dyscyplinarnego.

Reklama

Nowy dziekan deklaruje, że będzie pracował nad poprawą nadszarpniętego wizerunku stołecznych adwokatów, a izbę uczyni nowoczesną. Chce też zreformować biuro rady, doprowadzić do zmniejszenia składki na NRA, poprawić formułę szkolenia aplikantów i postawić na większą transparentność w zakresie finansów. Uważa także, że adwokaci powinni dążyć do specjalizacji - niekoniecznie w formie certyfikacji.

Pietrzak deklaruje również, że będzie umiał oddzielić swoje prywatne i bardzo wyraziste poglądy od działalności samorządowej. - Dziekan musi potrafić łagodzić konflikty i dbać o pluralizm - ja to potrafię - podkreślił w wystąpieniu.

W wyścigu o fotel szefa stołecznych adwokatów pokonał pięciu kandydatów: wspomnianego już adw. Krzysztofa Boszko, adw. Marcina Mazura, adw. dr Roberta Rynkuna - Wernera, adw. Jacka Wilka i adw. Sławomira Zdunka.

Rzecznikiem dyscyplinarnym został natomiast adw. Krzysztof Stępiński, który otrzymał 451 głosów.

Nadzwyczajne zgromadzenie przebiegło bardzo sprawnie, w dużej mierze dlatego, że udało się storpedować wniosek dotyczący zmian osobowych w całej radzie.

Anna Krzyżanowska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

 • Wywiad

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.