Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Studenci z UJ triumfatorami konkursu mediacyjnego

13.03.2015, 12:31; Aktualizacja: 13.03.2015, 12:58
 • Wyślij
 • Drukuj

Drużyna z Krakowa okazała się lepsza od żaków z Uniwersytetu Śląskiego. I to jej członkom przypadł tytuł "Mistrzów Mediacji".

Reklama

W składzie zwycięskiej ekipy znaleźli się: Zuzanna Ochońska, Agata Wojtczak, Piotr Kucała, Michał Pomperski i Jakub Sałek. 

W I etapie drużyny opracowywały scenariusz mediacji z prawa gospodarczego lub handlowego oraz wzór ugody przed mediatorem na podstawie jednego ze stanów faktycznych ogłoszonych przez organizatorów.

Zadanie finałowe, do którego awansowały trzy zespoły polegało z kolei na symulacji postępowania mediacyjnego.

Organizatorem konkursu było Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland.

PS/źródło: ELSA Poland

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.