Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnicze Targi Praktyk i Pracy: Rekord zainteresowania pracą dla prawników

Joanna Kowalska19.03.2015, 07:21; Aktualizacja: 19.03.2015, 07:46
 • Wyślij
 • Drukuj

Tegoroczne V Prawnicze Targi Praktyk i Pracy cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. W ciągu dwóch dni Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbywała się impreza, odwiedziło niemal 7,5 tys. osób – o 25 proc. więcej niż w czasie poprzedniej edycji.

Reklama

W targach wzięło udział ponad 80 podmiotów – kancelarie adwokackie i radcowskie czy firmy związane z branżą. Swoją ofertę przedstawiały też szkoły językowe specjalizujące się w kursach przeznaczonych dla prawników i liczne koła naukowe.

Studenci mogli nie tylko poznać przyszły zawód, lecz także się dowiedzieć o możliwości rozpoczęcia pracy w kancelariach.

Nie zabrakło też uczestników instytucjonalnych, takich jak Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury czy Okręgowa Izba Radców Prawnych, których przedstawiciele opowiadali o perspektywach rozwoju w zawodach prawniczych.

Oprócz oferty wystawców dużym zainteresowaniem cieszył się turniej negocjacyjny, w którym wzięło udział 16 drużyn, czy symulacja rozprawy sądowej – relacjonował Mariusz Skocz z BCSystems sp. z o.o., współorganizatora imprezy.

Podczas konkursów można było wygrać atrakcyjne nagrody. Przede wszystkim płatne staże w kancelariach RöHRENSCHEF i Domański Zakrzewski Palinka. Do tego zawodnicy mogli zdobyć m.in. zaproszenia do teatru, vouchery na kursy językowe czy warsztaty poświęcone zawodom prawniczym.

W trakcie imprezy można było też wziąć udział w szkoleniach prowadzonych przez wystawców. Studenci i absolwenci uczyli się, jak napisać list motywacyjny, jakie cechy powinny charakteryzować dobrego obrońcę w sądzie, jak dokonuje się przekładu prawniczego dokumentu i jakie zasady obowiązują przy formułowaniu zapisów kontraktów.

W czasie targów Kancelaria Affre i Wspólnicy ogłosiła laureatów konkursu „Startuj z nami”, do którego zgłoszenia można było przesyłać na przełomie lutego i marca. Mogli brać w nim udział studenci IV i V roku studiów prawniczych. Zadaniem uczestników było rozwiązanie kazusu prawnego oraz odesłanie rozwiązania w formie elektronicznej. Nagrodą w konkursie były miesięczne płatne praktyki w kancelarii organizatorów.

Wydarzenie objął honorowym patronatem minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk.

Organizatorem były Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i firma BCSystems Sp. z o.o., specjalizująca się w usługach dla branży prawnej.

Dziennik Gazeta Prawna i Prawnik.pl sprawowały patronat medialny nad targami.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.