Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnicze Targi Praktyk i Pracy: Rekord zainteresowania pracą dla prawników

Joanna Kowalska19.03.2015, 07:21; Aktualizacja: 19.03.2015, 07:46
 • Wyślij
 • Drukuj

Tegoroczne V Prawnicze Targi Praktyk i Pracy cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. W ciągu dwóch dni Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbywała się impreza, odwiedziło niemal 7,5 tys. osób – o 25 proc. więcej niż w czasie poprzedniej edycji.

Reklama

W targach wzięło udział ponad 80 podmiotów – kancelarie adwokackie i radcowskie czy firmy związane z branżą. Swoją ofertę przedstawiały też szkoły językowe specjalizujące się w kursach przeznaczonych dla prawników i liczne koła naukowe.

Studenci mogli nie tylko poznać przyszły zawód, lecz także się dowiedzieć o możliwości rozpoczęcia pracy w kancelariach.

Nie zabrakło też uczestników instytucjonalnych, takich jak Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury czy Okręgowa Izba Radców Prawnych, których przedstawiciele opowiadali o perspektywach rozwoju w zawodach prawniczych.

Oprócz oferty wystawców dużym zainteresowaniem cieszył się turniej negocjacyjny, w którym wzięło udział 16 drużyn, czy symulacja rozprawy sądowej – relacjonował Mariusz Skocz z BCSystems sp. z o.o., współorganizatora imprezy.

Podczas konkursów można było wygrać atrakcyjne nagrody. Przede wszystkim płatne staże w kancelariach RöHRENSCHEF i Domański Zakrzewski Palinka. Do tego zawodnicy mogli zdobyć m.in. zaproszenia do teatru, vouchery na kursy językowe czy warsztaty poświęcone zawodom prawniczym.

W trakcie imprezy można było też wziąć udział w szkoleniach prowadzonych przez wystawców. Studenci i absolwenci uczyli się, jak napisać list motywacyjny, jakie cechy powinny charakteryzować dobrego obrońcę w sądzie, jak dokonuje się przekładu prawniczego dokumentu i jakie zasady obowiązują przy formułowaniu zapisów kontraktów.

W czasie targów Kancelaria Affre i Wspólnicy ogłosiła laureatów konkursu „Startuj z nami”, do którego zgłoszenia można było przesyłać na przełomie lutego i marca. Mogli brać w nim udział studenci IV i V roku studiów prawniczych. Zadaniem uczestników było rozwiązanie kazusu prawnego oraz odesłanie rozwiązania w formie elektronicznej. Nagrodą w konkursie były miesięczne płatne praktyki w kancelarii organizatorów.

Wydarzenie objął honorowym patronatem minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk.

Organizatorem były Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i firma BCSystems Sp. z o.o., specjalizująca się w usługach dla branży prawnej.

Dziennik Gazeta Prawna i Prawnik.pl sprawowały patronat medialny nad targami.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.