Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Są pierwsze wyniki z egzaminów zawodowych

07.04.2015, 09:54; Aktualizacja: 07.04.2015, 11:02

Dwie komisje przeprowadzające egzaminy adwokackie oraz trzy komisje przeprowadzające egzaminy radcowskie podały wyniki. Lepiej zdali kandydaci na adwokatów.

Reklama

Z wyników ogłoszonych przez komisje adwokackie w Gdańsku wynika, że pozytywną ocenę z egzaminu otrzymało 84 proc. kandydatów. Komisje radcowskie w Olsztynie i we Wrocławiu (nr 2 i 4) podały z kolei, że u nich zdawalność sięgnęła 79 proc. Najlepiej poradzili sobie aplikanci zdający przed komisją nr 4 we Wrocławiu (zdało tam 81 proc. kandydatów).


Pozostało jeszcze 19% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Śledź nas na:

Polecamy

 • Spór wokół TK

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.