Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Są pierwsze wyniki z egzaminów zawodowych

07.04.2015, 09:54; Aktualizacja: 07.04.2015, 11:02

Dwie komisje przeprowadzające egzaminy adwokackie oraz trzy komisje przeprowadzające egzaminy radcowskie podały wyniki. Lepiej zdali kandydaci na adwokatów.

Reklama

Z wyników ogłoszonych przez komisje adwokackie w Gdańsku wynika, że pozytywną ocenę z egzaminu otrzymało 84 proc. kandydatów. Komisje radcowskie w Olsztynie i we Wrocławiu (nr 2 i 4) podały z kolei, że u nich zdawalność sięgnęła 79 proc. Najlepiej poradzili sobie aplikanci zdający przed komisją nr 4 we Wrocławiu (zdało tam 81 proc. kandydatów).


Pozostało jeszcze 19% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.