Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Młodzi prawnicy wybiorą arbitraż zamiast sądu

Patryk Słowik06.05.2015, 07:27; Aktualizacja: 06.05.2015, 16:25

Nowoczesna gospodarka wymaga rozwoju mediacji i arbitrażu – mówił kilka dni temu na spotkaniu prasowym wicepremier Janusz Piechociński. Sąd Arbitrażowy Lewiatan wie o tym od lat, na co dowodem może być rozpoczynający się jutro finał czwartej edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan.

Reklama

To pierwszy w Polsce konkurs dla aplikantów adwokackich i radcowskich oparty na symulacjach postępowań arbitrażowych, przygotowywany we współpracy z najbardziej renomowanymi kancelariami. Tegoroczna edycja dotyczy sporu powstałego między spółkami inwestycyjnymi działającymi w sektorze energetycznym. Pierwszego dnia finałów każdy z zakwalifikowanych 32 zespołów odbędzie po dwie rundy z losowo wybranymi przeciwnikami. Drugi dzień rozgrywek odbywać się będzie w systemie pucharowym. Organizatorzy przewidzieli także nagrody dla najlepszych pism procesowych oraz najlepszego mówcy pierwszego dnia rund ustnych.


Pozostało jeszcze 60% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.