Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Młodzi prawnicy wybiorą arbitraż zamiast sądu

Patryk Słowik06.05.2015, 07:27; Aktualizacja: 06.05.2015, 16:25

Nowoczesna gospodarka wymaga rozwoju mediacji i arbitrażu – mówił kilka dni temu na spotkaniu prasowym wicepremier Janusz Piechociński. Sąd Arbitrażowy Lewiatan wie o tym od lat, na co dowodem może być rozpoczynający się jutro finał czwartej edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan.

Reklama

To pierwszy w Polsce konkurs dla aplikantów adwokackich i radcowskich oparty na symulacjach postępowań arbitrażowych, przygotowywany we współpracy z najbardziej renomowanymi kancelariami. Tegoroczna edycja dotyczy sporu powstałego między spółkami inwestycyjnymi działającymi w sektorze energetycznym. Pierwszego dnia finałów każdy z zakwalifikowanych 32 zespołów odbędzie po dwie rundy z losowo wybranymi przeciwnikami. Drugi dzień rozgrywek odbywać się będzie w systemie pucharowym. Organizatorzy przewidzieli także nagrody dla najlepszych pism procesowych oraz najlepszego mówcy pierwszego dnia rund ustnych.


Pozostało jeszcze 60% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.