Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Są już wszystkie wyniki z egzaminu radcowskiego i komorniczego

07.05.2015, 11:26; Aktualizacja: 07.05.2015, 11:56

82 proc. kandydatów na radców prawnych uzyskało pozytywną ocenę z egzaminu zawodowego. Najlepszy wynik odnotowały komisje w Poznaniu i Toruniu, gdzie zdało 97 proc. osób. Dużo wypadł egzamin komorniczy, z którym pomyślnie poradziło sobie tylko 64 proc. kandydatów.

Reklama

W tym roku egzamin radcowski przeprowadziło 58 komisji egzaminacyjnych, a przystąpiło do niego 3635 zdających. Oprócz komisji w Poznaniu, ponad 90-procentową zdawalność odnotowano także w komisji w Warszawie (95 proc.), komisji nr 2 w Krakowie (92 proc.), komisji w Lublinie (92 proc.), komisji nr 6 w Warszawie (92 proc.), w Gdańsku (92 proc.), w Krakowie (91 proc.), komisji nr 2 w Lublinie (91 proc.)i w komisji nr 13 w Warszawie (90 proc.). Najsłabiej poszło kandydatom na radców prawnych zdających w komisji nr 2 w Szczecinie - pozytywną ocenę uzyskało tam tylko 25 osób spośród 44 zdających.


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.