Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Są już wszystkie wyniki z egzaminu radcowskiego i komorniczego

07.05.2015, 11:26; Aktualizacja: 07.05.2015, 11:56

82 proc. kandydatów na radców prawnych uzyskało pozytywną ocenę z egzaminu zawodowego. Najlepszy wynik odnotowały komisje w Poznaniu i Toruniu, gdzie zdało 97 proc. osób. Dużo wypadł egzamin komorniczy, z którym pomyślnie poradziło sobie tylko 64 proc. kandydatów.

Reklama

W tym roku egzamin radcowski przeprowadziło 58 komisji egzaminacyjnych, a przystąpiło do niego 3635 zdających. Oprócz komisji w Poznaniu, ponad 90-procentową zdawalność odnotowano także w komisji w Warszawie (95 proc.), komisji nr 2 w Krakowie (92 proc.), komisji w Lublinie (92 proc.), komisji nr 6 w Warszawie (92 proc.), w Gdańsku (92 proc.), w Krakowie (91 proc.), komisji nr 2 w Lublinie (91 proc.)i w komisji nr 13 w Warszawie (90 proc.). Najsłabiej poszło kandydatom na radców prawnych zdających w komisji nr 2 w Szczecinie - pozytywną ocenę uzyskało tam tylko 25 osób spośród 44 zdających.


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.