Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nie masz pracy? Odzyskasz pieniądze

06.08.2015, 15:20; Aktualizacja: 06.08.2015, 16:07

Największa brytyjska uczelnia kształcąca przyszłych prawników obiecała swoim absolwentom, że zwróci im połowę czesnego, jeśli nie znajdą zatrudnienia w ciągu dziewięciu miesięcy od uzyskania dyplomu.

Reklama

University of Law, prywatna uczelnia wyspecjalizowana w prowadzeniu studiów prawniczych, studiów podyplomowych oraz kursów przygotowujących do egzaminów zawodowych, kształci obecnie kilkanaście tysięcy osób w kilku miastach w całej Wielkiej Brytanii. Na swojej stronie internetowej uniwersytet chwali się, że 97 proc. jej absolwentów podyplomowych studiów w zakresie praktyki prawniczej (Legal Practice Course), którego ukończenie jest warunkiem uzyskania uprawnień profesjonalnego pełnomocnika (solicitor) znajdują pracę lub otrzymują ofertę stażu zawodowego (tzw. training contract) w ciągu dziewięciu miesięcy od zakończenia studiów. Uczelnia ma podpisane umowy o współpracy z dużymi, prestiżowymi kancelariami, takimi jak Linklaters, Ashursts i Shearman & Sterling.


Pozostało jeszcze 15% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.