Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nie masz pracy? Odzyskasz pieniądze

06.08.2015, 15:20; Aktualizacja: 06.08.2015, 16:07

Największa brytyjska uczelnia kształcąca przyszłych prawników obiecała swoim absolwentom, że zwróci im połowę czesnego, jeśli nie znajdą zatrudnienia w ciągu dziewięciu miesięcy od uzyskania dyplomu.

Reklama

University of Law, prywatna uczelnia wyspecjalizowana w prowadzeniu studiów prawniczych, studiów podyplomowych oraz kursów przygotowujących do egzaminów zawodowych, kształci obecnie kilkanaście tysięcy osób w kilku miastach w całej Wielkiej Brytanii. Na swojej stronie internetowej uniwersytet chwali się, że 97 proc. jej absolwentów podyplomowych studiów w zakresie praktyki prawniczej (Legal Practice Course), którego ukończenie jest warunkiem uzyskania uprawnień profesjonalnego pełnomocnika (solicitor) znajdują pracę lub otrzymują ofertę stażu zawodowego (tzw. training contract) w ciągu dziewięciu miesięcy od zakończenia studiów. Uczelnia ma podpisane umowy o współpracy z dużymi, prestiżowymi kancelariami, takimi jak Linklaters, Ashursts i Shearman & Sterling.


Pozostało jeszcze 15% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.