Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Młodzi prawnicy ukrywają depresję i nałogi

11.01.2016, 14:52; Aktualizacja: 11.01.2016, 21:46

Blisko jedna czwarta przyznaje, że w ostatnich dwóch tygodniach upiła się co najmniej dwa razy. Prawie 15 proc. wykazuje oznaki uzależnienia od alkoholu.

Reklama

To tylko niektóre wnioski płynące z raportu opracowanego pod kierownictwem profesora Jerome'a Organa, profesora prawa z Uniwersytetu Św. Tomasza w Minnesocie. W okresie od lutego do maja 2014 r. wraz z kolegami przepytał on ponad 3,3 tys. studentów prawa z 15 szkół na temat częstotliwości oraz zwyczajów związanych ze spożywaniem alkoholu, zażywania narkotyków oraz zdrowia psychicznego.


Pozostało jeszcze 69% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.