Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Polskie eliminacje najstarszego konkursu prawniczego dla studentów

13.01.2016, 15:56; Aktualizacja: 13.01.2016, 16:00
 • Wyślij
 • Drukuj

W dniach 10-12 lutego w salach Sądu Najwyższego w Warszawie odbędzie się kolejna edycja The Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition.

Reklama

W polskich rundach eliminacyjnych weźmie udział 6 drużyn, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu z poprzednią edycją konkursu.

Konkurs polega na symulacji postępowania sądowego przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości. Uczestnicy przygotowują memoriale (pisma procesowe), a następnie biorą udział w symulowanej rozprawie przed trzy-osobowym panelem sędziowskim.

Zwycięzcy rund krajowych następnie biorą udział w rundach międzynarodowych w Waszyngtonie - w dniach od 27 marca do 2 kwietnia 2016 r.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.