Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Warszawa triumfuje w Jessupie

16.02.2016, 11:17; Aktualizacja: 16.02.2016, 11:34
 • Wyślij
 • Drukuj

Drużyna studentów prawa Uniwersytetu Warszawskiego wygrała eliminacje krajowe konkursu Jessup i to ona będzie reprezentować polskie uczelnie w rundach międzynarodowych.

Reklama

W dniach 10-12 lutego 2016 r. w gmachu Sądu Najwyższego odbył się krajowy finał międzynarodowego konkursu prawniczego – Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn reprezentujących Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Śląski oraz Uniwersytet Warszawski.

Tegoroczna sprawa dotyczyła zagadnienia dopuszczalności dowodów przed MTS, legalności programów inwigilacyjnych, walki z terroryzmem w kontekście ochrony praw jednostek oraz odpowiedzialności państw za działania w cyberprzestrzeni.

W finałowej rundzie drużyna Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Wojciech Giemza, Łukasz Karsznicki, Michał Bałdowski oraz Justyna Daniło odniosła zwycięstwo nad drużyną Uniwersytetu Jagiellońskiego i to ona będzie reprezentować Polskę w Waszyngtonie.

I miejsce klasyfikacji najlepszych mówców zajął z kolei Rafał Sokół z Uniwersytetu Łódzkiego. Z kolei I miejsce w kategorii "najlepsze pisma procesowe" zajęła drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.