Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Warszawa triumfuje w Jessupie

16.02.2016, 11:17; Aktualizacja: 16.02.2016, 11:34
 • Wyślij
 • Drukuj

Drużyna studentów prawa Uniwersytetu Warszawskiego wygrała eliminacje krajowe konkursu Jessup i to ona będzie reprezentować polskie uczelnie w rundach międzynarodowych.

Reklama

W dniach 10-12 lutego 2016 r. w gmachu Sądu Najwyższego odbył się krajowy finał międzynarodowego konkursu prawniczego – Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn reprezentujących Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Śląski oraz Uniwersytet Warszawski.

Tegoroczna sprawa dotyczyła zagadnienia dopuszczalności dowodów przed MTS, legalności programów inwigilacyjnych, walki z terroryzmem w kontekście ochrony praw jednostek oraz odpowiedzialności państw za działania w cyberprzestrzeni.

W finałowej rundzie drużyna Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Wojciech Giemza, Łukasz Karsznicki, Michał Bałdowski oraz Justyna Daniło odniosła zwycięstwo nad drużyną Uniwersytetu Jagiellońskiego i to ona będzie reprezentować Polskę w Waszyngtonie.

I miejsce klasyfikacji najlepszych mówców zajął z kolei Rafał Sokół z Uniwersytetu Łódzkiego. Z kolei I miejsce w kategorii "najlepsze pisma procesowe" zajęła drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.