Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Ruszają prawnicze egzaminy zawodowe

14.03.2016, 10:52; Aktualizacja: 14.03.2016, 11:16
 • Wyślij
 • Drukuj

W dniach 15-18 marca 2016 r. na terenie całego kraju odbędą się egzaminy adwokacki i radcowski.

Reklama

W tym roku po raz pierwszy egzaminy zostaną przeprowadzone w zmienionej formule. Składać się będą z pięciu części i trwać cztery dni.

15 marca zdający będą rozwiązywać zadanie z zakresu prawa karnego, 16 marca – z prawa cywilnego lub rodzinnego, 17 marca – z prawa gospodarczego, a 18 marca -  z prawa administracyjnego i nowe zadanie z zakresu zasad wykonywania zawodu lub zasad etyki.

Egzaminy rozpoczną się o godz. 10.00.

Zgłosiło się do nich ponad 5500 osób, w tym do egzaminu adwokackiego ponad 2300 osób (z czego około 2150 osób po ukończeniu aplikacji oraz około 150 osób uprawnionych z innych tytułów), natomiast do egzaminu radcowskiego około 3200 osób (w tym około 2840 osób po odbyciu aplikacji oraz około 360 osób uprawnionych z innych tytułów).

Ponadto do egzaminów przystąpi 23 zdających będących osobami niepełnosprawnymi. 

Przypomnijmy, że w 2015 roku do egzaminu adwokackiego przystąpiło 2175 osób, zaś do egzaminu radcowskiego - 3635 osób.

PS/ źródło: MS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.