Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Ruszają prawnicze egzaminy zawodowe

14.03.2016, 10:52; Aktualizacja: 14.03.2016, 11:16
 • Wyślij
 • Drukuj

W dniach 15-18 marca 2016 r. na terenie całego kraju odbędą się egzaminy adwokacki i radcowski.

Reklama

W tym roku po raz pierwszy egzaminy zostaną przeprowadzone w zmienionej formule. Składać się będą z pięciu części i trwać cztery dni.

15 marca zdający będą rozwiązywać zadanie z zakresu prawa karnego, 16 marca – z prawa cywilnego lub rodzinnego, 17 marca – z prawa gospodarczego, a 18 marca -  z prawa administracyjnego i nowe zadanie z zakresu zasad wykonywania zawodu lub zasad etyki.

Egzaminy rozpoczną się o godz. 10.00.

Zgłosiło się do nich ponad 5500 osób, w tym do egzaminu adwokackiego ponad 2300 osób (z czego około 2150 osób po ukończeniu aplikacji oraz około 150 osób uprawnionych z innych tytułów), natomiast do egzaminu radcowskiego około 3200 osób (w tym około 2840 osób po odbyciu aplikacji oraz około 360 osób uprawnionych z innych tytułów).

Ponadto do egzaminów przystąpi 23 zdających będących osobami niepełnosprawnymi. 

Przypomnijmy, że w 2015 roku do egzaminu adwokackiego przystąpiło 2175 osób, zaś do egzaminu radcowskiego - 3635 osób.

PS/ źródło: MS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.