Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria GESSEL rozpoczęła rekrutację do programu mentorskiego dla absolwentów

21.03.2016, 14:49; Aktualizacja: 21.03.2016, 15:01
 • Wyślij
 • Drukuj

W toku rekrutacji zaplanowanej na najbliższe 3 miesiące, kancelaria zamierza wyłonić grupę 6 absolwentów studiów prawniczych, którym zaproponuje roczny, płatny staż w pełnym wymiarze czasu pracy.

Reklama

Staż realizowany będzie w ramach systemu rotacji stażystów pomiędzy głównymi praktykami kancelarii. Każdy ze stażystów będzie miał okazję pracy ze wszystkimi zespołami i zdobycia praktycznego doświadczenia w ramach m.in. następujących specjalizacji: fuzje i przejęcia, rynki kapitałowe, arbitraż, procesy, prawo korporacyjne, prawo pracy, prawo własności intelektualnej, prawo podatkowe. Po sześciu miesiącach rotacji stażyści dokonają wyboru jednej praktyki, w ramach której rozwijać się będą przez kolejne pół roku stażu.

Oprócz codziennej pracy kancelaria GESSEL będzie kładła nacisk na uzupełnienie rozwoju zawodowego laureatów o szkolenia specjalistyczne, językowe oraz warsztaty umiejętności „miękkich”. Stałą opiekę nad rozwojem laureatów sprawować będą mentorzy – doświadczeni prawnicy kancelarii GESSEL. Mentorzy będą opiekować się stażystami w ramach poszczególnych praktyk w okresie rotacji. Następnie, stażysta dokona wyboru osoby, z którą będzie chciał współpracować przez pozostały okres stażu.

Po zakończeniu stażu kancelaria GESSEL przewiduje kontynuację współpracy z co najmniej trzema osobami. Pozostałe osoby uzyskają wsparcie agencji rekrutacyjnej współpracującej z kancelarią.

Program adresowany jest do osób, które w roku 2016 ukończą studia prawnicze, realizowane w trybie dziennym.

Aby wziąć udział w rekrutacji, należy do 11 kwietnia 2016 r. wypełnić formularz aplikacyjny oraz rozwiązać test, do którego link kandydat otrzyma po rejestracji w systemie, znajdującym się na: www.gessel.pl/kariera/ .

Kancelaria skontaktuje się z wybranymi kandydatami, którzy wezmą udział w dalszych etapach rekrutacji.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.