Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Konkurs dla studentów z prawa nowych technologii

06.04.2016, 06:43; Aktualizacja: 06.04.2016, 06:59
 • Wyślij
 • Drukuj

Już po raz dziewiąty Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland organizuje konkurs „ITele©t”.

Reklama

Konkurs adresowany jest do studentów IV i V roku prawa, którzy interesują się nowymi, szybko rozwijającym się dziedzinami, takimi jak: prawo telekomunikacyjne, prawo własności intelektualnej czy prawo nowych technologii.

Zadaniem uczestników jest rozwiązanie jednego z kazusów konkursowych, przygotowanych przez prawników z kancelarii DLA Piper.

Termin nadsyłania prac upływa 20 kwietnia 2016 r., natomiast etap ustny oraz finał konkursu odbędą się 18 maja 2016 r. w Warszawie.

Nagrodą główną jest udział w „International Summer University. Intellectual Property and Biotechnology - Linking Law, Business, and Science" w Giessen (Niemcy), pobyt, przelot oraz kieszonkowe. Dodatkowo uczestnicy konkursu otrzymają upominki książkowe.

Więcej informacji na stronie internetowej itelect.elsa.org.pl oraz na Facebooku.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.