Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kolejny wydział prawa w obronie TK

11.04.2016, 12:59; Aktualizacja: 11.04.2016, 13:01
 • Wyślij
 • Drukuj

Rada Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego podjęła 8 kwietnia uchwałę, w której zażądała od premier natychmiastowej publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 r. (sygn. K 47/15) podkreślając, że dotychczasowe zaniechanie w tym zakresie stanowi naruszenie ustawy zasadniczej.

Reklama

„Żaden organ państwa nie jest uprawniony do badania, czy wyroki Trybunału Konstytucyjnego są zgodne z prawem, a tym bardziej do ich niepublikowania lub niestosowania, na podstawie własnej oceny ich prawidłowości” – czytamy w dokumencie.

Za uchwałą głosowało 70 osób, 9 było przeciw, 4 wstrzymały się. Wcześniej podobna uchwałę przyjęła rady WPiA Uniwersytetu Śląskiego.

ESZA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.