Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dobre wyniki egzaminu radcowskiego w izbie warszawskiej

25.04.2016, 10:56; Aktualizacja: 25.04.2016, 12:00
 • Wyślij
 • Drukuj

OIRP w Warszawie opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu radcowskiego. Pozytywny rezultat uzyskało 74 proc. wszystkich zdających.

Reklama

Do tegorocznego egzaminu w izbie warszawskiej przystąpiły 774 osoby.

Wynik pozytywny osiągnęły 574 osoby (74 proc.). Zdający najlepiej poradzili sobie z zagadnieniami z prawa administracyjnego (96,8 proc.), trudniejsze okazał się z kolei kazus z prawa gospodarczego (85 proc.).

Rezultaty pokazują także, że zdecydowanie lepiej poradziły sobie osoby, które ukończyły aplikację radcowską, ponieważ wśród nich wynik pozytywny osiągnęło prawie 80 proc. zdających, natomiast wśród osób przystępujących do egzaminu na podstawie art. 25 ust. 2 ustawy o radcach prawnych wynik pozytywny osiągnęły 63 osoby (47,40 proc.).

PS/źródło: OIRP w Warszawie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.