Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawo w Krakowie oceniane najwyżej

09.06.2016, 10:21; Aktualizacja: 09.06.2016, 10:57
 • Wyślij
 • Drukuj

Uniwersytet Jagielloński zajął pierwsze miejsce w XVII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2016 w grupie kierunków "prawo". Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Warszawski, a na trzecim Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Reklama

W rankingu kierunków brane były pod uwagę m.in. preferencje pracodawców, nadane stopnie naukowe, publikacje, ocena przez kadrę akademicką oraz wyniki egzaminów zawodowych.

Różnica pomiędzy pierwszą o drugą uczelnią była niewielka ( wynosiła 0,11 pkt.).

Wśród uczelni niepublicznych, najlepiej kształci prawników Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Pełne zestawienie znajduje się TUTAJ.

PS/źródło: "Perspektywy"

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.