Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Aspirujący artyści bardziej pracowici niż studenci prawa

16.06.2016, 14:19; Aktualizacja: 16.06.2016, 15:01

Do takiego wniosku prowadzi sondaż przeprowadzony przez największy think tank do spraw polityki edukacyjnej w Wielkiej Brytanii.

Reklama

W badaniu "Student Academic Experience Survey" wzięło udział ponad 15 tys. słuchaczy studiów licencjackich na kilkunastu kierunkach. Podobnie jak w zeszłym roku pokazuje on, wbrew obiegowym opiniom, że studenci prawa wcale nie należą do bardzo zapracowanych. Tygodniowo spędzają oni średnio 10 godzin na uczelnianych ćwiczeniach i wykładach, 16 na nauce związanej z zajęciami, a 3 przeznaczają na studiowanie przedmiotom niezwiązanych bezpośrednio z programem studiów. W sumie poświęcają więc na naukę 29 godzin tygodniowo.


Pozostało jeszcze 62% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.