Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Aplikanci z Warszawy najlepsi w konkursie arbitrażowym

20.06.2016, 15:40; Aktualizacja: 23.06.2016, 16:54
 • Wyślij
 • Drukuj

W piątej edycji konkursu arbitrażowego Lewiatan zwyciężyła drużyna reprezentująca stołeczną OIRP i ORA. W tym roku w zmaganiach wzięło udział blisko 100 aplikantów radcowskich i adwokackich.

Reklama

Konkurs należy do kategorii tzw. moot courts i jest oparty na symulacjach postępowań sądowych i arbitrażowych.

Tegoroczna edycja dotyczyła sporu powstałego między spółkami działającymi w sektorze energetycznym. Wzięły w nim udział 32 drużyny z 8 okręgów (Lublin, Kraków, Warszawa, Toruń, Wrocław, Łódź, Poznań, Katowice), a także ponad stu arbitrów, którzy zarówno w rundach pisemnych, jak i ustnych oceniali zmagania zawodników.

W finale konkursu wystąpiły dwie najlepsze drużyny: ORA Katowice - powód oraz OIRP i ORA Warszawa - pozwany. Zwyciężyła ta druga.

W skład zwycięskiego zespołu wchodzili: Anita Garnuszek, aplikant adwokacki, Łaszczuk i Wspólnicy, Maciej Gniewosz, aplikant adwokacki, WKB Wierciński Kwieciński and Baehr, Krzysztof Riedl, aplikant radcowski, Łaszczuk i Wspólnicy.

Najlepszym mówcą została z kolei uznana Aleksandra Żanowska z Warszawy.

PS/źródło: Konfederacja Lewiatan

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.