Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Aplikanci z Warszawy najlepsi w konkursie arbitrażowym

20.06.2016, 15:40; Aktualizacja: 23.06.2016, 16:54
 • Wyślij
 • Drukuj

W piątej edycji konkursu arbitrażowego Lewiatan zwyciężyła drużyna reprezentująca stołeczną OIRP i ORA. W tym roku w zmaganiach wzięło udział blisko 100 aplikantów radcowskich i adwokackich.

Reklama

Konkurs należy do kategorii tzw. moot courts i jest oparty na symulacjach postępowań sądowych i arbitrażowych.

Tegoroczna edycja dotyczyła sporu powstałego między spółkami działającymi w sektorze energetycznym. Wzięły w nim udział 32 drużyny z 8 okręgów (Lublin, Kraków, Warszawa, Toruń, Wrocław, Łódź, Poznań, Katowice), a także ponad stu arbitrów, którzy zarówno w rundach pisemnych, jak i ustnych oceniali zmagania zawodników.

W finale konkursu wystąpiły dwie najlepsze drużyny: ORA Katowice - powód oraz OIRP i ORA Warszawa - pozwany. Zwyciężyła ta druga.

W skład zwycięskiego zespołu wchodzili: Anita Garnuszek, aplikant adwokacki, Łaszczuk i Wspólnicy, Maciej Gniewosz, aplikant adwokacki, WKB Wierciński Kwieciński and Baehr, Krzysztof Riedl, aplikant radcowski, Łaszczuk i Wspólnicy.

Najlepszym mówcą została z kolei uznana Aleksandra Żanowska z Warszawy.

PS/źródło: Konfederacja Lewiatan

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.