Czwartek, 20 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Termin prawniczych egzaminów zawodowych w 2017 roku

30.06.2016, 11:30; Aktualizacja: 30.06.2016, 11:49
 • Wyślij
 • Drukuj

Minister sprawiedliwości wyznaczył termin egzaminów radcowskiego i adwokackiego w 2017 roku.

Reklama

Egzaminy odbędą się w terminie 28-31 marca 2017 r.

Składać się będą z pięciu części. W pierwszym dniu zdający będą rozwiązywać zadanie z zakresu prawa karnego, w drugim - kazus z zakresu prawa cywilnego lub rodzinnego, a w kolejnym - zadanie z zakresu prawa gospodarczego. Na koniec zmierzą się z kazusem z zakresu prawa administracyjnego oraz zadaniem z zasad wykonywania zawodu lub zasad etyki.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.