Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Charakter ważniejszy niż umiejętności

01.08.2016, 14:10; Aktualizacja: 01.08.2016, 14:44
 • Wyślij
 • Drukuj

Uczciwość, punktualność i bycie godnym zaufania - to najważniejsze cechy, które trzeba mieć, według amerykańskich adwokatów, aby dostać pracę w zawodzie.

Reklama

Badacze z Institute for the Advancement of the American Legal System zapytali 24 tys. prawników o to, czym powinien charakteryzować się idealny kandydat do pracy w ich kancelarii. Do wyboru mieli cechy z trzech list: kompetencji merytorycznych, umiejętności organizacyjnych oraz cech charakteru.

Co ciekawe najwięcej wskazań miały właśnie te ostatnie. "Nie chodzi o to, aby młodzi prawnicy od razu zademonstrowali szczegółową wiedzę praktyczną. Chodzi raczej o cechy, które pozwolą im z czasem osiągnąć sukces oraz zdobyć umiejętności praktyczne" - czytamy w raporcie instytutu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.