Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Charakter ważniejszy niż umiejętności

01.08.2016, 14:10; Aktualizacja: 01.08.2016, 14:44
 • Wyślij
 • Drukuj

Uczciwość, punktualność i bycie godnym zaufania - to najważniejsze cechy, które trzeba mieć, według amerykańskich adwokatów, aby dostać pracę w zawodzie.

Reklama

Badacze z Institute for the Advancement of the American Legal System zapytali 24 tys. prawników o to, czym powinien charakteryzować się idealny kandydat do pracy w ich kancelarii. Do wyboru mieli cechy z trzech list: kompetencji merytorycznych, umiejętności organizacyjnych oraz cech charakteru.

Co ciekawe najwięcej wskazań miały właśnie te ostatnie. "Nie chodzi o to, aby młodzi prawnicy od razu zademonstrowali szczegółową wiedzę praktyczną. Chodzi raczej o cechy, które pozwolą im z czasem osiągnąć sukces oraz zdobyć umiejętności praktyczne" - czytamy w raporcie instytutu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.