Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Spada zainteresowanie aplikacjami prawniczymi

23.09.2016, 14:52; Aktualizacja: 23.09.2016, 15:21
 • Wyślij
 • Drukuj

Do tegorocznych egzaminów dopuszczonych zostało 8656 osób. Rok temu było ich o 585 więcej.

Reklama

24 września 2016 r. o godz. 11.00 na terenie całego kraju, po raz jedenasty zostaną przeprowadzone państwowe egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze: adwokacką, radcowską i notarialną. Po raz dziewiąty odbędzie się też egzamin na aplikację komorniczą.

W tym roku po raz pierwszy na egzaminach wstępnych wprowadzono możliwość wydłużenia czasu egzaminu wstępnego dla osób niepełnosprawnych.

W 2016 r. do egzaminów na aplikacje dopuszczonych zostało 8656 osób, w tym:

 • na aplikację notarialną – 765 osób,
 • na aplikację komorniczą – 372 osoby.

W 2015 roku do egzaminów wstępnych na aplikacje dopuszczonych zostało łącznie 9241 osób.

PS/źródło: MS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.