Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Spada zainteresowanie aplikacjami prawniczymi

23.09.2016, 14:52; Aktualizacja: 23.09.2016, 15:21
 • Wyślij
 • Drukuj

Do tegorocznych egzaminów dopuszczonych zostało 8656 osób. Rok temu było ich o 585 więcej.

Reklama

24 września 2016 r. o godz. 11.00 na terenie całego kraju, po raz jedenasty zostaną przeprowadzone państwowe egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze: adwokacką, radcowską i notarialną. Po raz dziewiąty odbędzie się też egzamin na aplikację komorniczą.

W tym roku po raz pierwszy na egzaminach wstępnych wprowadzono możliwość wydłużenia czasu egzaminu wstępnego dla osób niepełnosprawnych.

W 2016 r. do egzaminów na aplikacje dopuszczonych zostało 8656 osób, w tym:

 • na aplikację notarialną – 765 osób,

W 2015 roku do egzaminów wstępnych na aplikacje dopuszczonych zostało łącznie 9241 osób.

PS/źródło: MS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.