Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Aplikacje prawnicze 2016: Resort opublikował testy wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi

26.09.2016, 12:44; Aktualizacja: 26.09.2016, 12:57
 • Wyślij
 • Drukuj

24 września odbyły się egzaminy wstępne na aplikację adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą. W całym kraju dopuszczono do nich łącznie około 8660 osób.

Reklama

Zdający rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, liczący 150 pytań, zawierających po trzy propozycje odpowiedzi. Zaliczyły osoby, które odpowiedziały poprawnie na co najmniej 100.

W tym roku po raz pierwszy na egzaminach wstępnych wprowadzono możliwość wydłużenia czasu egzaminu wstępnego dla osób niepełnosprawnych oraz szczególnego sposobu rozwiązywania przez te osoby zestawu pytań testowych.

Najwięcej osób chciało rozpocząć szkolenie na aplikacji radcowskiej ( blisko 4471 piszących), zaraz potem na adwokackiej ( blisko 3048 kandydatów), notarialnej ( blisko 765 osób) i komorniczej ( blisko 372 osób).

W tym roku egzaminy poszły lepiej niż w ubiegłym ( TUTAJ WYNIKI).

Poniżej prezentujemy tegoroczne testy wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi:

PS/źródło: MS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.