Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Konkurs prawniczy dla studentów

26.09.2016, 15:47; Aktualizacja: 26.09.2016, 16:22
 • Wyślij
 • Drukuj

Trwa rejestracja na XV edycję konkursu Jessup, który polega na symulacji postępowania sądowego przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

Reklama

Tegoroczna edycja poruszy problem uchodźców, prawa do wody oraz ochrony dziedzictwa narodowego. Zadaniem uczestników będzie sporządzenie pism procesowych i obrona przygotowanych argumentów przed trzyosobowym panelem sędziowskim.

The Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition to największy i najbardziej prestiżowy konkurs prawniczy, w którym każdego roku udział biorą studenci z prawie 700 uczelni z więcej niż 80 krajów świata.

W tym roku już po raz drugi organizatorami krajowych rund są kancelarie White & Case oraz Woźniak Legal.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.