Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

KRK ponownie ostrzega przed fałszywymi tytułami wykonawczymi

13.05.2015, 13:16; Aktualizacja: 13.05.2015, 13:45

Krajowa Rada Komornicza apeluje do komorników sądowych o zachowanie ostrożności w związku z przypadkami kierowania do kancelarii wniosków egzekucyjnych wraz z podrobionymi tytułami wykonawczymi. Tym razem egzekucje wszczynane są przeciwko spółkom paliwowym.

Reklama

Jak informuje KRK, felerne wnioski egzekucyjne w postaci orzeczenia sądu polubownego zaopatrzone oryginalną klauzulą wykonalności kierowane są przez spółkę Advance Invest OU w Tallinie. 


Pozostało jeszcze 32% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.