Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

System egzekucji pod groźbą zapaści

24.07.2015, 14:12; Aktualizacja: 24.07.2015, 14:24

Komornicy sądowi nie powinni być uznawani w obecnym stanie prawnym za podatników VAT, są bowiem organami władzy publicznej - pisze prezes KRK Rafał Fronczek.

Reklama

W swoim najnowszym felietonie opublikowanym na łamach Dziennika Gazety Prawnej (24-26 lipca 2015 r.) prezes Krajowej Rady Komorniczej po raz kolejny porusza problemy z realizacją roli komornika jako płatnika podatku od towarów i usług w postępowaniu egzekucyjnym. Tym razem ich źródłem stała się interpretacja ministra finansów z 9 czerwca, stwierdzające, że komornicy sądowi prowadzą działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o VAT.


Pozostało jeszcze 45% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.