Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Komornicy będą płatnikami VAT i koniec

14.09.2015, 12:53; Aktualizacja: 14.09.2015, 13:12

- Oczekujemy współpracy z KRK, a nie przerzucania się pismami czy doniesieniami do prokuratury - mówi wiceminister finansów Jarosław Neneman w rozmowie z DGP.

Reklama

Wiceminister zapowiedział, że od 1 pierwszego października komornicy staną się płatnikami VAT i nie ma możliwości przesunięcia tego termin o trzy miesiące, jak postuluje środowisko komornicze. Przyznał także, że bulwersuje go postawa niektórych przedstawicieli samorządu, którzy nieoczekiwanie zaczęli kontestować wprowadzenie nowego obowiązku, zlecając przygotowanie alternatywnych opinii prawnych i postulując przesunięcie terminu jego wejścia w życie.


Pozostało jeszcze 25% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.