Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Komornicy zarobią na internetowych licytacjach

29.09.2015, 15:09; Aktualizacja: 29.09.2015, 15:24

Spółka Currenda należąca do Krajowej Rady Komorniczej  jest jedną z firm, która stanie się beneficjentem nowelizacji przepisów o e-licytacjach, które wejdą za rok.

Reklama

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", samorząd komorniczy, który zgodnie z nowymi regulacjami ma wskazać wykonawcę do zbudowania systemu e-licytacji, nie zamierza rozpisywać przetargu, bo ma już kandydata. KRK 15 lat temu powołała bowiem spółkę Currenda, która wydaje zbiory przepisów, czasopisma i opracowania naukowe, ale od kilku lat zarabia przede wszystkim na komputeryzacji i informatyzacji sądów. Na razie KRK szuka pieniędzy na pokrycie kosztów budowy i eksploatacji e-licytacji.


Pozostało jeszcze 0% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.