Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Komornicy zarobią na internetowych licytacjach

29.09.2015, 15:09; Aktualizacja: 29.09.2015, 15:24

Spółka Currenda należąca do Krajowej Rady Komorniczej  jest jedną z firm, która stanie się beneficjentem nowelizacji przepisów o e-licytacjach, które wejdą za rok.

Reklama

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", samorząd komorniczy, który zgodnie z nowymi regulacjami ma wskazać wykonawcę do zbudowania systemu e-licytacji, nie zamierza rozpisywać przetargu, bo ma już kandydata. KRK 15 lat temu powołała bowiem spółkę Currenda, która wydaje zbiory przepisów, czasopisma i opracowania naukowe, ale od kilku lat zarabia przede wszystkim na komputeryzacji i informatyzacji sądów. Na razie KRK szuka pieniędzy na pokrycie kosztów budowy i eksploatacji e-licytacji.


Pozostało jeszcze 0% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.