Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Spór o VAT trafił do SN

02.10.2015, 13:12; Aktualizacja: 02.10.2015, 13:32

Resort sprawiedliwości złożył do SN wniosek o uchylenie uchwały Krajowej Rady Komorniczej stwierdzającej m.in., że podatek VAT ma być naliczany do opłat egzekucyjnych.

Reklama

Chodzi o uchwałę z 15 września 2015 r., która zawiera wykładnię przypisów w zakresie kosztów postępowań egzekucyjnych. W ocenie ministra prowadzi uchwała ta narusza regulacje określające wysokość i zasady pobierania opłat egzekucyjnych, gdyż zostały one określone jako maksymalne. Organy samorządu komorniczego nie mają natomiast kompetencji do ustalania ich wysokości ani ich modyfikacji, gdyż nie są organami prawotwórczymi.


Pozostało jeszcze 55% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.