Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Robert Damski - zaangażowany komornik

Ewa Szadkowska22.12.2015, 00:00

Ktoś, kto mógłby zapłacić alimenty, a tego nie robi, jest zwykłym złodziejem i nie boję się o tym głośno mówić – podkreśla Robert Damski, komornik doceniony za wspieranie kobiet.

Reklama

Ewa Szadkowska: Komornicy częściej zbierają baty niż nagrody, więc zacznę od gratulacji.

Robert Damski: Dziękuję.

ESZA: A tak już całkiem poważnie: został pan niedawno uhonorowany Wyróżnieniem Białej Wstążki, przyznawanym przez fundację Porozumienie bez Barier i Centrum Praw Kobiet. W uzasadnieniu tak ładnie napisano, że wyprowadził pan problem alimentów „z wstydliwych nizin na wyżyny mówienia, szukania i zauważania”. Dlaczego tak mocno zaangażował się pan akurat w tę problematykę?

RD: Jestem prowincjonalnym komornikiem w 20-tysięcznym mieście powiatowym, a w mojej małej kancelarii prowadzę obecnie 1,5 tys. spraw alimentacyjnych. Przychodzą do mnie matki – bo 95 proc. osób starających się wyegzekwować alimenty to kobiety – i mówią: „Już nie mam się do kogo zwrócić, wszyscy mówią, że nic się nie da zrobić”. To pokazuje, że mamy do czynienia z jakimś niesamowicie niebezpiecznym zjawiskiem, które dotyka dzieci. Stąd zrodził się mój wewnętrzny bunt, postanowiłem stawać na rzęsach i uszach, by zmieniać mentalność zarówno dłużników, jak i pozostałych obywateli. Jest mi też tak po ludzku zwyczajnie wstyd za tych facetów, którzy zapominają o własnych dzieciach.


Pozostało jeszcze 84% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.