Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

MS: Zero tolerancji dla nadużyć komorniczych

22.01.2016, 14:37; Aktualizacja: 22.01.2016, 14:58
 • Wyślij
 • Drukuj

Wiceminister sprawiedliwości Piotr Jaki zawiesił asesora z Bełchatowa i komornika z Wrocławia i skierował wnioski o usunięcie ich ze służby. Wszystko przez nieprawidłowości jakich dopuścili się przy wykonywaniu czynności.

Reklama

Kilka tygodni temu w mediach głośno było o egzekucji komorniczej, do której doszło w połowie grudnia we wsi Majdan pod Warszawą. Do domu Marioli Augustyniak przyszedł asesor komorniczy z Bełchatowa. Kobieta nie była jednak dłużnikiem, a z pieniędzmi zalegał jej ojciec. Gdy nie chciała wpuścić asesora do domu, miało dojść do przepychanki i rękoczynów.

O komorniku z Wrocławia również informowały media. Z jego konta miały zniknąć pieniądze pochodzące z licytacji komorniczej nieruchomości.

"Zbyt często dochodzi do nadużyć komorników. Zbyt często opinia publiczna jest zbulwersowana takimi przykładami. Trzeba to zmienić. Ale jednocześnie jako ministerstwo sprawiedliwości widzimy problem nie tylko z perspektywy dłużnika, ale również z perspektywy wierzyciela, gdzie skuteczność pracy tego obszaru działalności państwa jest dalej niska, niższa niż w większości państw UE. I tym również zajmie się zespół powołany w MS" - powiedział wiceminister Jaki.

PS/źródło: PAP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.