Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

605 osób przystąpi do egzaminu komorniczego

02.03.2016, 14:01; Aktualizacja: 02.03.2016, 14:23
 • Wyślij
 • Drukuj

Egzaminy odbędą się na terenie całego kraju i potrwają od czwartku do piątku ( tj. 3-4 marca).

Reklama

Egzamin przeprowadzany zostanie przez 7 komisji egzaminacyjnych. Przystąpi do niego 605 osób.

W trakcie dwóch dni egzaminu, zdający opracowywać będą po jednym zadaniu pisemnym dotyczącym czynności wchodzących w zakres ustawowych zadań komorników.

Od ubiegłego roku zdający mogą wybrać czy chcą rozwiązywać kazusy przy użyciu własnego sprzętu komputerowego, czy też wolą wypełniać arkusze egzaminacyjne odręcznie.

Co więcej w tym roku po raz pierwszy wprowadzono możliwość wydłużenia czasu trwania egzaminu komorniczego dla zdających karmiących dziecko piersią. Taka kobieta ma prawo do dwóch półgodzinnych przerw w ciągu dnia. Z kolei zdająca karmiąca więcej niż jedno dziecko może wykorzystać dwie przerwy - po 45 minut każda. Przerwy na karmienie nie są wliczane do czasu trwania egzaminu komorniczego w danym dniu.

PS/źródło: MS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.