Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

605 osób przystąpi do egzaminu komorniczego

02.03.2016, 14:01; Aktualizacja: 02.03.2016, 14:23
 • Wyślij
 • Drukuj

Egzaminy odbędą się na terenie całego kraju i potrwają od czwartku do piątku ( tj. 3-4 marca).

Reklama

Egzamin przeprowadzany zostanie przez 7 komisji egzaminacyjnych. Przystąpi do niego 605 osób.

W trakcie dwóch dni egzaminu, zdający opracowywać będą po jednym zadaniu pisemnym dotyczącym czynności wchodzących w zakres ustawowych zadań komorników.

Od ubiegłego roku zdający mogą wybrać czy chcą rozwiązywać kazusy przy użyciu własnego sprzętu komputerowego, czy też wolą wypełniać arkusze egzaminacyjne odręcznie.

Co więcej w tym roku po raz pierwszy wprowadzono możliwość wydłużenia czasu trwania egzaminu komorniczego dla zdających karmiących dziecko piersią. Taka kobieta ma prawo do dwóch półgodzinnych przerw w ciągu dnia. Z kolei zdająca karmiąca więcej niż jedno dziecko może wykorzystać dwie przerwy - po 45 minut każda. Przerwy na karmienie nie są wliczane do czasu trwania egzaminu komorniczego w danym dniu.

PS/źródło: MS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.