Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kolejny komornik wydalony ze służby

15.04.2016, 11:54; Aktualizacja: 15.04.2016, 12:13
 • Wyślij
 • Drukuj

Komisja Dyscyplinarna przy Krajowej Radzie Komorniczej, na wniosek ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, podjęła decyzję o wydaleniu ze służby komornika działającego przy Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu.

Reklama

Komornikowi zrzucono czyny polegające na uniemożliwianiu przeprowadzania kontroli kancelarii, w celu uniknięcia odpowiedzialności dyscyplinarnej i karnej.

Komisja dyscyplinarna podzieliła przytoczone przez ministra argumenty co do rodzaju zawnioskowanej kary i uznała go za winnego zarzucanych czynów.

Aktualnie w Prokuraturze Rejonowej Poznań – Stare Miasto w Poznaniu, z zawiadomienia ministra sprawiedliwości, toczy się również postępowanie przygotowawcze w sprawie nieprawidłowości stwierdzonych w kancelarii ukaranego komornika.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.