Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

KRK chce dyscyplinarki dla radcy

08.08.2016, 15:55; Aktualizacja: 08.08.2016, 15:57
 • Wyślij
 • Drukuj

Komorników oburzyło publiczne nazwanie ich „mafią“ i środowiskiem, które „czuje się bezkarne“.

Reklama

Krajowa Rada Komornicza zawiadomiła rzecznika dyscyplinarnego samorządu zawodowego radców prawnych o możliwości popełnienia przez jednego z przedstawicieli tego zawodu deliktu dyscyplinarnego. Chodzi o wypowiedziane przez mec. Iwonę Dobkowską w programie publicystycznym „W Punkt” na antenie Telewizji Republika słowa pod adresem komorników, w tym określenia: „mafia”, „państwo komorników, którzy czują się bezkarni”, „nie boją się wymiaru sądownictwa”. Miało to miejsce przy okazji komentowania głośnego wyroku Sądu Rejonowego w Nidzicy w sprawie byłego komornika Sebastiana Sz.

„O ile Krajowa Rada Komornicza podziela zasadność piętnowania jednostkowych przypadków bezprawnych działań poszczególnych osób, w tym także tych dotyczących odwołanego przed ponad dwoma laty ze stanowiska komornika Sebastiana Sz., o tyle w żadnym zakresie nie wyraża akceptacji do przenoszenia przez kogokolwiek rangi zdarzeń jednostkowych do wydarzeń notorycznych, stosowania uogólnień, inwektyw czy agresji słownej oraz obciążania odpowiedzialnością zbiorową całego środowiska komorniczego, zwłaszcza przez występującego w środkach masowego przekazu w charakterze eksperta radcę prawnego, którego cechować winien najwyższy profesjonalizm (w tym podyktowany niezbędną i rzeczową potrzebą umiar i takt w wypowiedziach oraz odpowiedzialność za słowa)” – czytamy w oficjalnym komunikacie KRK.

Mec. Iwona Dobkowska jest związana ze znaną kancelarią Lech Obara i Współpracownicy.

ESZA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.