Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

KRK chce dyscyplinarki dla radcy

08.08.2016, 15:55; Aktualizacja: 08.08.2016, 15:57
 • Wyślij
 • Drukuj

Komorników oburzyło publiczne nazwanie ich „mafią“ i środowiskiem, które „czuje się bezkarne“.

Reklama

Krajowa Rada Komornicza zawiadomiła rzecznika dyscyplinarnego samorządu zawodowego radców prawnych o możliwości popełnienia przez jednego z przedstawicieli tego zawodu deliktu dyscyplinarnego. Chodzi o wypowiedziane przez mec. Iwonę Dobkowską w programie publicystycznym „W Punkt” na antenie Telewizji Republika słowa pod adresem komorników, w tym określenia: „mafia”, „państwo komorników, którzy czują się bezkarni”, „nie boją się wymiaru sądownictwa”. Miało to miejsce przy okazji komentowania głośnego wyroku Sądu Rejonowego w Nidzicy w sprawie byłego komornika Sebastiana Sz.

„O ile Krajowa Rada Komornicza podziela zasadność piętnowania jednostkowych przypadków bezprawnych działań poszczególnych osób, w tym także tych dotyczących odwołanego przed ponad dwoma laty ze stanowiska komornika Sebastiana Sz., o tyle w żadnym zakresie nie wyraża akceptacji do przenoszenia przez kogokolwiek rangi zdarzeń jednostkowych do wydarzeń notorycznych, stosowania uogólnień, inwektyw czy agresji słownej oraz obciążania odpowiedzialnością zbiorową całego środowiska komorniczego, zwłaszcza przez występującego w środkach masowego przekazu w charakterze eksperta radcę prawnego, którego cechować winien najwyższy profesjonalizm (w tym podyktowany niezbędną i rzeczową potrzebą umiar i takt w wypowiedziach oraz odpowiedzialność za słowa)” – czytamy w oficjalnym komunikacie KRK.

Mec. Iwona Dobkowska jest związana ze znaną kancelarią Lech Obara i Współpracownicy.

ESZA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.