Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowy skład Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego

25.03.2015, 07:04; Aktualizacja: 25.03.2015, 07:10

W składzie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego powołanym na nową kadencję nie ma prof. Stanisława Sołtysińskiego z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pojawili się prof. Janina Panowicz-Lipska z tej samej uczelni oraz prof. Tomasz Siemiątkowski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Szkoły Głównej Handlowej.

Reklama

Premier Ewa Kopacz podpisała właśnie na wniosek Cezarego Grabarczyka, ministra sprawiedliwości, dokument powołujący członków nowego składu Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego. Wcześniej zachował funkcję przewodniczącego prof.Tadeusz Ereciński, prezes Izby Cywilnej Sądu Najwyższego i jego zastępca w KKPC – prof. Jerzy Pisuliński z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Cały skład tego gremium przygotowującego i założenia, i projekty najistotniejszych aktów prawa cywilnego utracił bowiem mandat 10 lutego tego roku.


Pozostało jeszcze 66% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.