Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prezydent Komorowski: Wara komukolwiek od wtrącania się w to, jak pracują sądy

30.03.2015, 23:48; Aktualizacja: 30.03.2015, 23:50

To reakcja głowy państwa na opinie, jakoby ogłoszony w poniedziałek wyrok skazujący byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego był „aktem w kampanii wyborczej”.

Reklama

W poniedziałek Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście skazał Mariusza Kamińskiego, obecnie posła PiS, na 3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk we władzach, administracji i służbach państwowych w związku z przekroczeniem w 2007 r. uprawnień szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego (chodzi o tzw. aferę gruntową). Z ust niektórych polityków natychmiast padły sugestie, iż taki termin ogłoszenia wyroku w sprawie prominentnego przedstawiciela głownej partii opozycyjnej nie jest przypadkiem. Najdalej poszedł prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oceniając, iż oto mieliśmy do czynienia z „aktem w kampanii wyborczej”.


Pozostało jeszcze 50% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.