Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prezydent Komorowski: Wara komukolwiek od wtrącania się w to, jak pracują sądy

30.03.2015, 23:48; Aktualizacja: 30.03.2015, 23:50

To reakcja głowy państwa na opinie, jakoby ogłoszony w poniedziałek wyrok skazujący byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego był „aktem w kampanii wyborczej”.

Reklama

W poniedziałek Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście skazał Mariusza Kamińskiego, obecnie posła PiS, na 3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk we władzach, administracji i służbach państwowych w związku z przekroczeniem w 2007 r. uprawnień szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego (chodzi o tzw. aferę gruntową). Z ust niektórych polityków natychmiast padły sugestie, iż taki termin ogłoszenia wyroku w sprawie prominentnego przedstawiciela głownej partii opozycyjnej nie jest przypadkiem. Najdalej poszedł prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oceniając, iż oto mieliśmy do czynienia z „aktem w kampanii wyborczej”.


Pozostało jeszcze 50% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.