Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Praktykujący akademik

Dobromiła Niedzielska – Jakubczyk10.04.2015, 09:03; Aktualizacja: 10.04.2015, 10:00

Profesor Tomasz Siemiątkowski: do niedawna ekspert i współpracownik Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego, dziś nowy członek prestiżowego gremium

Reklama

Kiedyś samotny biały żagiel z naturą prymusa. Dziś bardzo sprawny organizator grupy. Tak go określił zawodowy przyjaciel. Sam profesor mówi, że owszem, ma duszę freelancera, ale w takiej postawie umacniało go po prostu życie. Kiedy ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego z wyróżnieniem i udał się na macierzystym wydziale na rozmowę, która miała zdecydować o przyjęciu go na studia doktoranckie, usłyszał „ależ proszę pana, nie przyjmujemy najlepszych, tylko tych, z którymi najlepiej nam się pracuje”. – Sapienti sat – ciągnie profesor. – Uratowało to jednak mój sposób myślenia o prawie gospodarczym. Bo jednocześnie zaproponował mi etat asystencki prof. Jerzy Lewandowski, kierownik Katedry Prawa Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.


Pozostało jeszcze 83% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.