Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Praktykujący akademik

Dobromiła Niedzielska – Jakubczyk10.04.2015, 09:03; Aktualizacja: 10.04.2015, 10:00

Profesor Tomasz Siemiątkowski: do niedawna ekspert i współpracownik Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego, dziś nowy członek prestiżowego gremium

Reklama

Kiedyś samotny biały żagiel z naturą prymusa. Dziś bardzo sprawny organizator grupy. Tak go określił zawodowy przyjaciel. Sam profesor mówi, że owszem, ma duszę freelancera, ale w takiej postawie umacniało go po prostu życie. Kiedy ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego z wyróżnieniem i udał się na macierzystym wydziale na rozmowę, która miała zdecydować o przyjęciu go na studia doktoranckie, usłyszał „ależ proszę pana, nie przyjmujemy najlepszych, tylko tych, z którymi najlepiej nam się pracuje”. – Sapienti sat – ciągnie profesor. – Uratowało to jednak mój sposób myślenia o prawie gospodarczym. Bo jednocześnie zaproponował mi etat asystencki prof. Jerzy Lewandowski, kierownik Katedry Prawa Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.


Pozostało jeszcze 83% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.